Τουρνουά Αντισφαίρισης- Μεικτό-διπλό

Το τουρνουά θα αρχίσει την Τρίτη 17 Απριλίου 2018

Δικαίωμα συμμετοχής: φοιτητές/τριες και εργαζόμενοι/ες, μέλη του ΠΓ.

Οι αγώνες θα διεξάγονται από Δευτέρα έως Παρασκευή τις απογευματινές ώρες, ανάλογα με το πρόγραμμα και τις συμμετοχές.

Οι δηλώσεις συμμετοχής γίνονται δεκτές ως και τις 11 Απριλιου .
Μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή ως δυάδα (παίκτης – παίκτρια) αλλά και  μεμονωμένα, ως παίκτης ή παίκτρια.
Οι μεμονωμένοι  παίκτες/τριες θα γίνουν ομάδες κατόπιν κληρώσεως.
Οι αγώνες θα γίνονται στο γήπεδο αντισφαίρισης του Π.Γ.
Το τουρνουά αφορά μόνο μέλη του Π.Γ.
Κόστος συμμετοχής 5 ευρώ ανά παίκτη/τρια για όλο το τουρνουά.

  • Οι αγώνες κρίνονται στα 2 νικηφόρα σετ των 6 games.
  • Σε περίπτωση ισοπαλίας  6 – 6, το σετ κρίνεται σε tie break  των 7 πόντων.
  • Σε περίπτωση ισοπαλίας 1 – 1 στα σετ, ο αγώνας κρίνεται σε 3ο  σετ.
  • Στο τουρνουά θα γίνουν δύο ξεχωριστοί όμιλοι (προχωρημένων – μεσαίων) και θα παίξουν όλοι με όλους στον όμιλό τους μέχρι να προκύψουν οι δύο πρωταθλητές βάσει βαθμολογίας.
  • Για οποιαδήποτε πληροφορία επικοινωνείτε στο τηλ. 6948287718 (κ. Αθανασιάδης Αντώνης)
  • Δηλώστε συμμετοχή εδώ.

ΟΜΙΛΟΙ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ

 A' OMIΛΟΣ

Χατζάκης Μάριος - Παναγιώτου Λεμονιά  --A

Ζουμπουλάκης Ανδρέας - Αναστασοπούλου Δέσποινα  --B

Χατζηστουγιάννης Δημήτρης - Κοκκάλη Εύα  --C

Πατερόπουλος Γιώργος - Δημάκη Μαρία  --D 

Γεωργάκας Άγγελος - Παναγιώτου Κων/να-- V

Β' ΟΜΙΛΟΣ

Κοκής Δημήτρης - Πηλιαφά Σοφία -E

Γιάνναρης Νίκος - Κασιώρα Κωνσταντίνα  --F

Καρασαβόγλου Μιχάλης - Κωνσταντοπούλου Ηλιάνα  --G

Μαργιετάκης Νίκος - Καραγιάννη Αμαλία  --H

Κανδύλας Νικόλαος - Καραγιάννη Αναστασία -- W

 

Παίζουν όλοι με όλους στον όμιλο τους και οι 2 πρώτοι απο κάθε όμιλο, παίζουν στα ημιτελικά, ο 1ος με τον 2ο του άλλου ομίλου. Κάθε νίκη ισούται με 2 βαθμούς και  κάθε ήττα 1 βαθμό.

Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετράνε κατά σειρά:

α) Οι βαθμοί στους  μεταξύ τους αγώνες

β) Η διαφορά στα σετ στους μεταξύ τους αγώνες και

γ) Η συνολική διαφορά στα σετ



OMIΛΟΙ ΜΕΣΑΙΩΝ                    

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Μυλωνάκης Ελευθέριος - Παπάζογλου Ζωή  -Κ

Πασχαλίδης Γιώργος - Οικονόμου Αμαλία -M

Ροδίφτσης Σταύρος -Σοφοκλέους Ιωάννα -P

Σαρηγιαννίδης Αθανάσιος - Μπαμπιολάκη Μαρία --Q

Β' ΟΜΙΛΟΣ

Τσαλαπάτας Κωνσταντίνος - Ζαρομύτη Άννα -R

Κιόρογλου Ηλίας -Βράντση Χρυσή -S

Βλάχος Δημήτρης - Μπουμπουράκα Αργυρώ -L

Λαβδάκης Νικόλαος -  Ηλιοπούλου Μαρκέλλα- X 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Βαρδαλής Γαβριήλ - Φακάλη Φανή  Ο

Σαββίδης Νίκος - Ροζή Νικολέτα -N

Παντελής Κωνσταντίνος - Λεοντή   Σοφία -T

 

Παίζουν όλοι με όλους στον όμιλο τους και οι τρεις πρώτοι από το Α΄ όμιλο ,οι τρεις πρώτοι απο τον Β' όμιλο και οι δυο πρώτοι απο τον Γ΄ όμιλο , περνούν στα προημιτελικά όπου μετά απο κλήρωση θα προκύψουν τέσσερεις αναμετρήσεις

Κάθε νίκη ισούται με 2 βαθμούς και  κάθε ήττα 1 βαθμό.

Σε περίπτωση  ισοβαθμίας μετράνε κατά σειρά:

 α) Οι βαθμοί στους  μεταξύ τους αγώνες

 β) Η διαφορά στα σετ στους μεταξύ τους αγώνες και

 γ) Η συνολική διαφορά στα σετ



HMEΡΟΜΗΝΙΕΣ  AΓΩΝΩΝ (ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΣΑΙΩΝ)

ΤΡΙΤΗ 17/04  17:15  Ε  vs  F 0-2  
18:30 G vs H 2-0  
ΤΕΤΑΡΤΗ 18/04 17:15  R vs S 0-2  
18:30 Μ vs Ρ 1-2  
ΠΕΜΠΤΗ   19/04    17:15 A  vs B     
18:30 C  vs D 0-2  
ΔΕΥΤΕΡΑ 23/4 20.00 Ο vs T    
ΤΡΙΤΗ 24/4 17.15 Α vs C    
18.45 D vs V    
ΤΕΤΑΡΤΗ 25/4 17.15  S vs L    
18.45 R vs X    
ΠΕΜΠΤΗ 26/4 17.15 A vs B    
18.45 F vs W    
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27/4 20.00 K vs Q