Τουρνουά Ποδοσφαίρου 5Χ5 για φοιτητές και φοιτήτριες -Μάιος 2018

Το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του ΑΠΘ, σε συνεργασία με τη "Φοιτητική Εβδομάδα" διοργανώνει τουρνουά Ποδοσφαίρου 5Χ5.

Έναρξη τουρνουά:15 Μαϊου 2018

Το Τουρνουά είναι το 10ο συνεχόμενο για φοιτητές και το 4ο για φοιτήτριες
Προϋποθέσεις:
-Όλοι και όλες οι συμμετέχοντες και συμμετέχουσες θα πρέπει να σπουδάζουν ή να εργάζονται στο ΑΠΘ
-Κόστος συμμετοχής 25€/ομάδα


ΦΟΙΤΗΤΕΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΣΚΟΡ ΦΑΣΗ ΚΩΔ.  ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
ΤΡΙΤΗ 15/05 17.00 LADY PETOUNIA ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ 0-3 Α ΑΑ ΦΛΩΡΟΣ
18.00 THE AVENGERS ΜΠΑΚΑΛΙΑΡΟΙ 3-0 Α ΒΑ  
21.00 ΑΥΓΟΛΕΜΟΝΟΙ ΠΑΛΕΡΜΟ 0-3 Α ΓΑ ΚΟΥΜΠΑΡΑΜΠΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 16/05 17.00 MEDELLIN FC Ο.ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ 3-4 Α ΔΑ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
18.00 SEXY PISTOLS ΜΟΥΤΣΑΝΑΚΙΑ 3-0 Α ΕΑ ΓΙΑΤΣΙΔΗΣ
19.00 ΤΙΑΚΑΝΣ 99 ΚΑΡΑΤΙΑ 0-3 Α ΖΑ ΚΑΠΖΑ
20.00 ΞΕΝΥΧΤΗΔΕΣ ΜΠΑΛΑΔΟΦΑΤΣΕΣ 4-2 Α ΗΑ ΚΑΠΖΑ
21.00 ΣΩΦΡΟΝΕΣ PLADEVELFC 2-0 Α ΘΑ ΚΑΠΖΑ
ΠΕΜΠΤΗ 17/05 17.00 ΤΕΦΑΑΚ ΛΙΒΕΡΦΟΥΝΤ 10-2 Α ΙΑ ΓΙΑΜΟΥΡΑΣ
18.00 ΤΥΡΟΚΑΥΤΕΡΟΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ 3-0 Α ΚΑ ΑΛΠΜΑΝΤΗΣ
19.00 ABALUBEN OUTSIDERS 4-8 Α ΛΑ ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗΣ
21.00 ECONINOS ΜΠΑΡΤΣΕΛΙΩΜΑ 4-6 Α ΜΑ ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/05 17.00 ΑΝΤΙΣΤΑΤΕΣ ΠΑΝΑΣΧΕΤΑΙΚΟΣ 3-0 Α ΝΑ  
18.00 ΦΙΟΡΕΤΣΙΝΑ ΜΑΧΗΤΕΣ 2-9 Α ΞΑ ΑΛΜΠΑΝΤΗΣ
19.00 ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ ΤΑ ΜΠΑΗΡΙΑ 7-4 Α ΓΙΑΤΣΙΑΤΣΟΣ
20.00 ERASMUS ΕΜΕΙΣ 10-0 Α ΠΑ ΚΟΥΡΚΟΥΝΑΣΙΟΣ
21.00 ΤΟΜΕΔΕ THE LEGACY 3-0 Α ΡΑ  
ΔΕΥΤΕΡΑ 21/05 17.00 ΠΥΡΑΥΛΟΣ ΑΜΠΑΛΟΙ 12-3 Α ΤΑ  
18.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΑ 

ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΒΑ

AVENGERS

7-1 Β ΑΒ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
19.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΓΑ

ΠΑΛΕΡΜΟ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΔΑ

ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ

2-7 Β ΒΒ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
20.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΑ

SEXYPISTOLS

ΝΙΚΗΤΗΣ ΖΑ

99 ΚΑΡΑΤΙΑ

9-1

Β ΓΒ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
21.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΗΑ

ΞΕΝΥΧΤΗΔΕΣ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΘΑ

ΣΩΦΡΟΝΕΣ

6-0 Β ΔΒ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΤΡΙΤΗ 22/05 17.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΙΑ

ΤΕΦΑΑΚ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΑ

ΤΥΡΟΚΑΥΤΕΡΟΙ

11-4 Β ΕΒ ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗΣ
18.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΛΑ

OUTSIDERS

ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΑ

ΜΠΑΡΤΣΕΛΙΩΜΑ

11-1 Β ΖΒ ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗΣ
21.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΝΑ

ΑΝΤΙΣΤΑΤΕΣ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΞΑ

ΜΑΧΗΤΕΣ

7-9 Β ΗΒ ΚΟΥΜΠΑΡΑΜΠΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 23/05 17.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΟΑ

ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΠΑ

ERASMUS

1-8 Β ΘΒ ΓΙΑΤΣΙΔΗΣ
18.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΡΑ

ΤΟΜΕΔΕ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΤΑ

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

0-3 Β ΙΒ ΓΙΑΤΣΙΔΗΣ
19.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΒ

ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΒΒ

ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ

3-2 Γ ΑΓ ΓΙΑΤΣΙΔΗΣ
20.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΓΒ

SEXYPISTOLS

ΝΙΚΗΤΗΣ ΔΒ

ΞΕΝΥΧΤΗΔΕΣ

4-8 Γ ΒΓ ΚΑΠΡΕΤΣΙΟΣ
21.ΟΟ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΒ

ΤΕΦΑΑΚ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΖΒ

OUTSIDERS

4-5 Γ ΓΓ ΚΑΠΡΕΤΣΙΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25/05 17.00 ΝΙΚΗΤΗΣ ΗΒ ΝΙΚΗΤΗΣ ΘΒ   Γ ΔΓ ΦΛΩΡΟΣ
18.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΙΒ

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

*ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΕΡΜΑΤΑ  (Β φάση)

ΑΝΤΙΣΤΑΤΕΣ

  Γ ΕΓ ΦΛΩΡΟΣ
19.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓ

ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΒΓ

ΞΕΝΥΧΤΗΔΕΣ

  Δ ΑΔ ΑΛΠΜΑΝΤΗΣ
             
             
ΤΡΊΤΗ 29/05 17.00

ΝΙΚΗΤΗΣ ΓΓ

OUTSIDERS

ΝΙΚΗΤΗΣ ΔΓ

 

  Δ ΒΔ ΦΛΩΡΟΣ
18.00 ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΓ *ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΕΡΜΑΤΑ  (Γ φάση)   Δ ΓΔ ΦΛΩΡΟΣ
             
ΤΕΤΑΡΤΗ 30/5 18.00 ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΔ ΝΙΚΗΤΗΣ ΒΔ   Ε ΑΕ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
19.00 ΝΙΚΗΤΗΣ ΓΔ *ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΕΡΜΑΤΑ  (Δ φάση)   Ε ΒΕ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 01/06 20.00 ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΕ ΝΙΚΗΤΗΣ ΒΕ     ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
               
               

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετράει η διαφορά τερμάτων στη συγκεκριμένη φάση, καλυτερη άμυνα στη συγκεκριμένη φάση, καλύτερη επίθεση στο σύνολο των αγώνων, διαφορά τερμάτων στο σύνολο των αγώνων, καλύτερη άμυνα στο σύνολο των αγώνων.


ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ  ΣΚΟΡ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
ΤΡΙΤΗ 15/05 16.00 HAVALENCIA WARRIORS 3-1 ΓΑΤΣΙΑΤΣΙΟΣ
19.00 HAKUNA MATATA ΜΠΑΡΤΣΕΛΙΩΜΑ 0-5 ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 17/05          
         
ΤΡΙΤΗ 22/05 19.00 RABONAS ΜΠΑΡΤΣΕΛΙΩΜΑ 8-1 ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗΣ
20.00 HAVALENCIA HAKUNA MATATA 11-1 ΚΟΥΜΠΑΡΑΜΠΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 24/5 19.00 HAKUNA MATATA WARRIORS 1-5 ΚΟΥΜΑΡΑΜΠΗΣ
20.00 RABONAS HAVALENCIA 0-11 ΚΟΥΜΑΡΑΜΠΗΣ
ΤΡΙΤΗ 29/05 19.00 ΜΠΑΡΤΣΕΛΙΩΜΑ WARRIORS   ΦΛΩΡΟΣ
20.00 RABONAS HAKUNA MATATA   ΦΛΩΡΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 31/05 19.00 RΑΒΟΝΑΣ WARRIORS   ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗΣ
  20.00 ΜΠΑΡΤΣΕΛΙΩΜΑ HAVALENCIA   ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 01/06          
         
ΔΕΥΤΕΡΑ 04/06          
         

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ
  ΒΑΘΜΟΙ ΤΕΡΜΑΤΑ ΥΠΕΡ ΤΕΡΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΔΤ
RΑΒΟΝΑΣ 3 8 12 -4
HAVALENCIA 9 25 2 23
HAKUNA MATATA   2 21 -19
WARRIORS 3 6 4 2
ΜΠΑΡΤΣΕΛΙΩΜΑ 3 6 8 -2

Κανονισμοί

Ώρες Αγώνων: 17.00 -21.00 (ανάλογα με το πρόγραμμα, τις συμμετοχές και την κλήρωση)
Δικαίωμα Συμμετοχής: φοιτητές, φοιτήτριες και εργαζόμενοι/ες του ΑΠΘ. Οι συμμετέχοντες/ουσες δε χρειάζεται να έχουν κάνει εγγραφή στο ΠΓ, πρέπει όμως να σπουδάζουν ή να εργάζονται στο ΑΠΘ.
Μέγιστος αριθμός παικτών/ομάδα: 8 (οι οποίοι δεν χρειάζεται να είναι από την ίδια σχολή ή τμήμα του ΑΠΘ)
Διάρκεια αγώνων: 2 ημίχρονα των 25 λεπτών με ανάπαυλα 3 λεπτών
Σύστημα αγώνων: Αγώνες μονής πρόκρισης (knock out)
Εγγραφές: μόνο ηλεκτρονικά 
 
1. Η καταβολή του κόστους συμμετοχής γίνεται 20’ λεπτά πριν την έναρξη του 1ου αγώνα κάθε ομάδας
2. Ομάδα που δεν έχει καταβάλει το κόστος συμμετοχής δεν μπορεί να λάβει μέρος στο τουρνουά
3. Δικαίωμα συμμετοχής μόνο μέλη του ΑΠΘ.
4. Οι συμμετέχοντες/ουσες δε χρειάζεται να έχουν κάνει εγγραφή στο ΠΓ, πρέπει όμως να σπουδάζουν ή να εργάζονται στο ΑΠΘ.
5. Μέγιστος αριθμός παικτών που θα δηλωθούν στο φύλλο αγώνα: 8
6. Απαγορεύεται η αλλαγή στη σύνθεση της ομάδος (εξαιρείται η περίπτωση σοβαρού τραυματισμού παίχτη που διαπιστώνεται από τον διαιτητή)
7. 4 παίχτες εντός παιδιάς και ένας τερματοφύλακας
8. Δεν υπάρχει περιορισμός στις αλλαγές
9. Ο χρόνος δε σταματάει στις αλλαγές
10. Αλλαγή παίχτη γίνεται μόνο με την άδεια του διαιτητή
11. Τα πλάγια γίνονται με λάκτισμα
12. Δεν ισχύει το off side
13. Η επαναφορά της μπάλας από τον τερ/κα μπορεί να γίνει μόνο μέχρι το δικό του μισό μόνο στην περίπτωση του ελευθέρου λακτίσματος
14. Κόκκινη κάρτα (απευθείας ή 2 κίτρινες) συνεπάγεται αποβολή από το παιχνίδι 5 λεπτών
15. Ο διαιτητής έχει δικαίωμα επιβολής ποινής που συνεπάγεται αποβολή από το παιχνίδι ή από τη συνέχεια του τουρνουά
16. Επιστροφή της μπάλας στον τερμ/κα επιτρέπεται χωρίς περιορισμούς
17. Σε περίπτωση ισοπαλίας εφαρμόζεται απευθείας η διαδικασία των πέναλτι (5χ5, 1χ1)
18. Αλλαγές στις ημ/νιες και των αγώνων δεν επιτρέπονται. Ομάδα που δε θα αγωνιστεί σε προκαθορισμένο παιχνίδι αποβάλλεται από τη συνέχεια του τουρνουά.
19. Πέρα από τα παραπάνω ισχύει ο ΚΑΠ
20. Για ζητήματα που τυχόν δεν προβλέπονται από τον παρόντα κανονισμό αρμόδιος είναι ο διαιτητής του αγώνα.
21. Στην πρώτη ομάδα θα δοθεί κύπελλο και χρυσά μετάλλια ενώ στη δεύτερη θα δοθούν αργυρά μετάλλια