Αθλοτόποι, παράσταση 2019-Δείτε Φωτογραφίες

Σε ένα κατάμεστο θέατρο πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση των προγραμμάτων των "Αθλοτόπων".
Παιδιά από τα δεκατρία Σχολεία της πόλης, τα οποία συμμετέχουν στο πρότυπο αυτό πρόγραμμα, παρουσίασαν χορογραφίες και επιδείξεις από δεκαοχτώ τμήματα με δραστηριότητες όπως, μοντέρνος χορός, zumba, καράτε, tae kwon do, ενόργανη γυμναστική.
Το πρόγραμμα διανύει τον τρίτο χρόνο λειτουργίας, και φέτος συμμετείχαν 250 παιδιά καθόλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.
Ευχαριστούμε τους συλλόγους γονέων και κηδεμόνων των σχολείων, οι οποίοι από την πρώτη στιγμή αγκάλιασαν το πρόγραμμα, την Ε΄ Δημ. Κοινότητα του Δήμου Θεσσαλονίκης (ΔΘ), τη Σχολική Επιτροπή του ΔΘ, καθώς και τη Διεύθυνση Εκπαίδευσης και Αθλητισμού του ΔΘ για τη συμπαράσταση τους.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με την υποστήριξη της Φοιτητικής Εβδομάδας του ΑΠΘ