Μήνυμα κατάστασης

Submissions for this form are closed.

Αίτηση επίσκεψης δημοτικού σχολείου

Το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του ΑΠΘ λειτουργεί πρότυπο πρόγραμμα υποδοχής δημοτικών σχολείων, το οποίο περιλαμβάνει αθλητικές/ενημερωτικές και ψυχαγωγικές δράσεις. Η υποδοχή των σχολείων γίνεται στις  εγκαταστάσεις του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου που βρίσκονται στη συμβολή των οδών Γ. Σεπτεμβρίου και Αγ. Δημητρίου, εντός της Πανεπιστημιούπολης του ΑΠΘ.
Σε ένα ασφαλές και σύγχρονο περιβάλλον τα παιδιά μπορούν να αθληθούν, να ψυχαγωγηθούν και να μάθουν μέσα από το πρότυπο πρόγραμμα που χρησιμοποιεί το Π.Γ. με τη βοήθεια εξειδικευμένων Καθηγητών Φυσικής  Αγωγής.
Το πρόγραμμα προσφέρεται κατόπιν έγκαιρης συννενόησης με τη γραμματεία του Π.Γ. και εκτείνεται από 9.00 μέχρι 13.00.

• Συγκεκριμένα το πρόγραμμα περιλαμβάνει διάφορες αθλητικές δραστηριότητες στις οποίες δίνεται η δυνατότητα στα παιδιά να παίξουν και να γνωρίσουν τα αθλήματα.

• Η τελευταία ώρα του προγράμματος (12.00-13.00) περιλαμβάνει ελεύθερο παιχνίδι σε συγκεκριμένους χώρους της εγκατάστασης με την ευθύνη των δασκάλων-συνοδών.

• Το διάλειμμα για φαγητό δίνεται περίπου στις 10.30.

• Σε περίπτωση αντίξοων καιρικών συνθηκών, το πρόγραμμα τροποποιείται στις εσωτερικές εγκαταστάσεις.

• Το κόστος συμμετοχής ανέρχεται στα 5€/μαθητή (συμπεριλαμβανομένων όλων των νόμιμων κρατήσεων).

• Ο μέγιστος αριθμός παιδιών που μπορεί να υποδεχτεί το πρόγραμμα σε μια μέρα είναι 90-100.