Χειμερινό Τουρνουά Αντισφαίρισης 2016-2017

Ξεκινάει το Χειμερινό τουρνουά Αντισφαίρισης φοιτητών/τριών και εργαζομένων για αυτή την ακαδημαϊκή χρονιά.

Το τουρνουά αναμένεται να αρχίσει 6 Δεκεμβρίου 2016, και οι αγώνες θα πραγματοποιούνται καθημερινές, απογευματινές ώρες, ανάλογα με το πρόγραμμα, τις συμμετοχές, κατόπιν συνεννοήσεως.

  • Οι αγώνες θα γίνονται στο ανανεωμένο γήπεδο Αντισφαίρισης του ΠΓ.
  • Το τουρνουά αφορά μόνο μέλη του ΠΓ. 
  • Κόστος συμμετοχής: 5 ευρώ για ολόκληρο το τουρνουά.
  • Οι δηλώσεις συμμετοχής είναι ανοιχτές μόνο για τους προχωρημένους

  • Οι αγώνες κρίνονται στα 2 νικηφόρα σετ των 6 games.

  • Και τα 2 σετ παίζονται με  advantage.

  • Σε περίπτωση ισοπαλίας 6-6 ο αγώνας κρίνεται σε  tie break των 7 πόντων

  • Σε περίπτωση ισοπαλίας 1-1 στα set ο αγώνας κρίνεται σε tie break των 10 πόντων

  • Οι ημιτελικοί και ο τελικός θα παιχθούν στα 2 νικηφόρα σετ των 6 games

Για οποιαδήποτε πληροφορία επικοινωνήστε  στο 6948 287 718 (κ. Αντώνης Αθανασιάδης).

Δηλώστε συμμετοχή εδώ.

 

Αρχάριοι- Φάση α Ημ/νια Ώρα     Σκορ Κωδ. Αγώνα  
  8/12/16 20.00 Βορριάς Α. Σταϊος Κ. 0-2 α1  
  9/12/16 17.00 Παμφιλίδης Γ. Παντελίδης Μ. 2-0 α3  
  12/12/16 18.00 Νικητής α1 (Στάϊος Κ.) Νικολαϊδης Θ. 2-0 α2  
  19/12/16 20.00 Γεροντοπούλου Φ. Λάλα Κ. 0-2 γ1  
  12/12/16 19.00 Ζαρομύτη Α. Χαραλάμπους Μ 0-2 γ2  
  19/1/17 18.00 Μιχαλού Α. Τσόμπου Μ. 2-0 γ3  
  14/12/16 20.00 Νικητής α2 (Στάϊος Κ.) Βαρδαλής Γ. 2-0 α4  
  16/12/16 17.00 Γογγάκης Ε. Μπάρδας Χ. 2-0 α5  
  21/12/16 18.00 Νικητής α3 (Παμφιλίδης Γ.) Ψαθάς Β 2-0 α6  
  20/12/16 19.00 Νικητής Γ1 (Λάλα Κ.) Χαραλάμπους  Μ. (νικητής γ2) 1-2 γ4  
  21/12/16 19.00 Νικητής α5 (Γογγάκης Ε.) Παντελής Κ. 2-1 α7  
  22/12/16 19.00 Νικητής α6 (Παμφιλίδης Γ.)

Νικητής α7

(Γογγάκης Ε.)

2-1 α8  
  20/1/17 18.00 Νικητής γ3 (Μιχαλού Α.) Νικητής γ4 (Χαραλαμπους Μ.) 2-1 γ5  
  23/12/16 18.00 Νικητής α8 (Παμφιλίδης Γ.) Νικητής α4 (Στάιος Κ.) 2-1 α88  

 

 

Μεσαίο επίπεδο- Φάση β Ημ/νια Ώρα     Σκορ Κωδ. Αγώνα  
  6/2/17 18.00 Μουστάκας Α. Νικητής α88 (Παμφιλίδης Γ.) 1-2 α9  
  20/12/16 18.00 Καλτσίκης Α Λέτσιος Σ. 2-0 α10  
  9/2/17 18.30 Νικητής α9 (Παμφιλίδης Γ.) Νικητής α10 (Καλτσίκης Α.) 0-2 α11  
  26/1/17 18.00 Παπακαρμέζης Α. Γρηγοριάδης Μ. 2-1 α12  
  25/1/17 18.00 Φωτιάδης Δ. Κορώνας Ν. 2-0 α13  
  24/1/17 18.00 Μητσόπουλος Ε. Χριστόπουλος Γ. 1-2 α14  
  27/1/17 18.00 Τσιαγγάνας Χ. Καρκάνης Ε. 2-0 α15  
  31/1/17 18.00 Κασσελούρης Α. Πουλάκης Σ. 0-2 α16  
  13/2/17 19.15 ΝΙκητής α11 (Καλτσίκης Α.) Νικητής α13 (Φωτιάδης Δ.) 2-0 α17  
  14/2/17 18.00 Νικητής α12 (Παπακαρμέζης Λ.) Νικητής α14 (Χριστόπουλος Γ.) 0-2 α18  
 

16/2/17

18.00 Νικητής α17 (Καλτσίκης Α.)  Νικητής α18 (Χριστόπουλος Γ.) 2-1 α19  
  20/2/17 18.00 Νικητής α19 (Καλτσίκης Α.) Κασκάνης Χ. 2-0 α20  
  22/2/17 18.00 Νικητής α23 (Κασιμάτης Δ.) Νικητής α20 (Καλτσίκης Α.) 0-2 α21  
  10/2/17 19.00 Khiali Vahid Κασιμάτης Δ. 0-2 α22  
  13/2/17 16.00 Νικητής α22 (Κασιμάτης Δ.) Μουτσιάκης Π. 2-0 α23  
  23/2/17 17.00 Νικητής α21 (Καλτσίκης Α.) Νικητής α15 (Τσιαγγάνας Χ.) 2-0 α24  
  1/3/17 17.00 Νικητής α24 (Καλτσίκης Α.) Νικητής α16 (Πουλάκης Σ.) 0-2 α25  
  1/2/17 18.00 Λαζαρίδου Ε. Βράντση Σ. 2-1 γ6  
  6/2/17 19.00 Νικητής γ5 (Μιχαλού Α.) Νικητής γ6 (Λαζαρίδου Ε.) 1-2 γ7  
  2/2/17 18.00 Βλαχάκη Κ. Ρότζιου Δ. 0-2 γ8  
  8/2/17 18.00 Νικητής γ7 (Λαζαρίδου Ε.) Νικητής γ8 (Ρότζιου Δ.) 2-1 γ9  
  10/2/17 18.00 Θεοδοσίου Β. Κατινά Μ. 2-1 γ10  
  9/2/17 17.30 Ντέμκα Α. Κάμο Α. 0-2 γ11  
  13/2/17 17.45 Νικητής γ10 (Θεοδοσίου Β.) Νικητής γ11 (Κάμο Α.) 0-2 γ12  
  15/2/17 18.00 Νικητής γ9 (Λαζαρίδου Ε.) Νικητής γ12 (Κάμο Α.) 0-2 γ13  
  17/2/17 18.00 Νικητής γ13 (Κάμο Α.) Καδίτη Μ. 0-2 γ14  
  20/2/17 19.15 Νικητής γ14 (Καδίτη Μ.) Μπαμπιολάκη Μ. 2-0 γ15  
  21/2/17 18.00 Νικητής γ15 (Καδίτη Μ) Καραγιάννη Α. 0-2 γ16  
  1/3/17 18.15 Νικητής γ16 (Καραγιάννη Α.) Δημάκη Μ. 2-1 γ17  
  7/3/17 19.15 Νικητής γ17 (Καραγιάννη Α.) Τζήκα Μ. 2-0 γ18  

 

Η Κλήρωση για τη Γ φάση (προχωρημένο επίπεδο) θα γίνει την Πέμπτη 23/2/17 στις 18.00 στο γήπεδο αντισφαίρισης.

 

Προχωρημένο επίπεδο 

Φάση Γ

Ημ/νια ΄Ωρα     Σκορ Κωδ. Αγώνα
  7/3/17 18.00 Blackburne J. Νικήτρια γ18 (Καραγιάννη Α.) 0-2 α.α. γ19
  15/3/17 18.00 Νικήτριας γ19 (Καραγιάννη Α.) Κόκκαλη Ε. 2-0 γ20
  21/3/17 18.00 Νικήτρια γ20 (Καραγιάνη Α.) Ξηρογιάννη Μ. 2-0 α.α. γ21
  1/3/17 17.15 Δολαπτσής Κ. Filliau S. 2-0 α.α. α26
  2/3/17 18.00 Πατερόπουλος Γ. Σάες Παπαχρήστου Ν. 0-2 α27
  6/3/17 17.30 Νικητής α25 (Πουλάκης Σ.) Μαρκογιαννάκης Κ. 2-0 α.α. α28
  7/3/17 19.00 Τρiλλίδης Γ. Κανδύλας Ν. 0-2 α29
  15/3/17 18.00 Νικητής α29 (Κανδύλας Ν.) Καραμπατέας Κ. 2-0 α30
  6/3/17 19.15 Νικητής α26 (Δολαπτσής Κ.) Γιάνναρης Ν. 0-2 α.α. α31
  13/3/17 18.15 Κοκής Δ. Σάες Παπαχρήσου Ν. 2-0 α32
  17/3/17 18.00 Μαριετάκης Ν. Νικητής α28 (Πουλάκης Σ.) 0-2 α.α. α33
  22/3/17 18.00 Μιχαήλος Σ. Νικητής α30 (Κανδύλας Ν.) 0-2 α34

 

Ημιτελικοί Φοιτητών/τριών

Ημ/νια ΄Ωρα     Σκορ Κωδ. Αγώνα
  23/3/17 18.00 Νικήτρια γ21 (Καραγιάννη Α.) Παναγιώτου Λ. 0-2 γ22
  14/3/17 18.45 Κασιώρα Κ. Κωνσταντοπούλου Η. 0-2 γ23
  17/3/17 18.00 Νικητής α32 (Κοκής Δ.) Νικητής α33 (Πουλάκης Σ.) 2-0 α35
  24/3/17 18.00 Νικητής α31 (Γιάνναρης Ν.) Νικητής α34 (Κανδύλας Ν.) 2-0 α36

 

Τελικοί  Φοιτητών/τριών

Ημ/νια ΄Ωρα     Σκορ Κωδ. Αγώνα
  28/3/17 18.00 Νικήτρια γ23 (Κωνσταντοπούλου Η.) Νικήτρια γ22 (Παναγιώτου Λ.) 0-2 Τελικός
  29/3/19 18.00 Νικητής α35 (Κοκής Δ.) Νικητής α36 (Γιάνναρης Ν.) 2-0 Τελικός